Hazırlanan Kitaplar

9781780321899

9781780234441agata

 

 

 

 

 

 

 

Güldünya Yayınları Yayın Programı

Yeni Güney Asya Feminizmleri (Derleyen Srila Roy): Türkiye’de çok bilinmese de Hindistan, Bangladeş gibi Güney Asya ülkelerinde uzun yıllarıdr güçlü bir feminist hareket var. Srila Roy, burada feminist hareketin son yıllardaki durumunu ele alan makaleleri bir araya getirdi.

Agata Ölürken (Dora Pavel): Romanya’nın son yıllarda en ilgi gören yazarlarından Dora Pavel’in romanı bir kadının psikiyatrıyla olan ilişkisini anlatıyor.

Yapım Aşamasındaki Erkek (Maxim Februari): Yazar ve felsefeci Marjolijn Februari 2012 yılında, 49 yaşındayken, hayatının kalanını kadın değil erkek olarak geçirmeye karar verdi. Bu kitap Februari’nin bu süreçte yaşadıklarını anlatırken cinsiyet geçişiyle ilgili akıllara takılan pek çok sorunun cevabını da veriyor.

Patti+Smith+Michael+Stipe+Road+New+York+Premiere+hb2Ho9Ur098lPatti Smith ile Yolda: İki Kere Giriş (Mike Stipe): REM’in solisti Mike Stipe, Patti Smith’in bir turnesine fotoğrafçı olarak katıldı ve fotoğraflar çekti. Bu fotoğraflardan oluşan kitapta resimaltlarını William Burroughs, Jutta Koether, Jem Cohen, Lenny Kaye gibi isimler yazdı.

Efendi (Jolien Jansing): Ünlü romancı kardeşler Emily ve Charlotte Brontë’nin Brüksel’de kaldıkları sürede Charlotte evli ve kendinden büyük bir erkekle büyük bir aşk yaşar. Jolien Jansing’in romanı bu gerçek aşkı anlatıyor. Büyük ilgi gören kitabın film hakları da satılmak üzere.

 

Bir Yorum Bırak