Bir Fındık Kırma Projesi

Bir Fındık Kırma Projesi

Güldünya Yayınları’nın yeni kitabı ABD’li gazeteci yazar Robin Rinaldi kendi deneyiminden yola çıkarak kaleme aldığı ilk kitabı Bir Fındık Kırma Projesi.

Robin Rinaldi, kadınların sevdikleri bir iş, güvenli bir hayat, iyi, şiddet uygulamayan bir eş guldunya_findik_kapakbulmalarının mucize sayıldığı dünyamızda zor bir konuyu cesaretle ele alıyor. Evliliğinin sorunları ve konforunu, özgürlük ve tutkuya değişmeyeceğini fark eden kırklarında bir kadın, çocukluğunun travmaları, evlilik danışmanları ve kişisel gelişim uzmanları arasında kendi yolunu çizer. Ama hayat, her zaman çizilen yolda ilerlemez.

Robin Rinaldi, feminizmden etkilenen bakış açısı, cinsellikle ilgili sakınımsız anlatımı ve birçok kadının aklını kurcalayan sorunlar üzerine düşündükleriyle etkili, okunmaya değer bir kitap ortaya çıkarttı.

Neler dediler…

 

Kadınların arzularını, sınır tanımadan inceliyor.

Elle

 

Kadınların güçlenmesi fikriyle sarmalanmış yaramaz bir cinsel uyanış öyküsü.

The Washington Post

 

Çarpıcı bir anlatı… Rinaldi’nin gözüpek cinsel keşiflerine ve özgürleşmesine dair içten anlatımı okurunu kışkırtıp büyüleyecek.

Booklist

 

Büyük bir cesaretle onu ayıplamamıza sebep oluyor. Ama sonunda dürüstlüğü ve kırılganlığıyla bizi baştan çıkartıyor.

Chicago Tribune

 

Pornonun her yere sızdığı dünyamızda cinselliği sık sık eril bir mercekten görüyoruz. Rinaldi’nin cinsel Nirvana arayışını hesapsız kitapsız anlatışı bu ortamda büyük ferahlık sağlıyor.

The Sunday Times (BK)

 

Rinaldi’nin cesur projesi ve coşkulu tutku arayışı sayesinde kitabı elinizden bırakamıyorsunuz.

Library Journal